Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Muzikálové konzervatórium ALKANA Bratislava, muzikálové divadlo, konzervatórium, gymnázium, základná umelecká škola - ZUŠ, Bratislava, Ružomberok

História divadla

Muzikálové divadlo ALKANA vzniklo v roku 1990 v Bratislave.
Divadlo ALKANA vzniklo s cieľom vytvoriť priestor na získanie umeleckej praxe a rozvoja talentu detí v oblasti herectva, spevu a tanca. Za týmto účelom má divadlo vybudovaný vlastný muzikálový repertoár.
Divadelná sezóna trvá 10 mesiacov, t. j. počas školského roka od septembra do júna. Účinkujúcimi v divadle sú deti a študenti, ktorí navštevujú ZUŠ, gymnázium a konzervatórium ALKANA.
divprofil1.jpgOd roku 1990 do konca roku 1998 malo divadlo svoju scénu v DK Dúbravka v Bratislave. Od roku 1999 do júna 2006 hrávalo pravidelne v PKO Bratislava. V rokoch 2006 až 2009 divadlo hosťovalo na Novej scéne v Bratislave, kde odohralo 6 titulov s viacerými reprízami. Od apríla 2009 má divadlo svoju stálu scénu na Batkovej 2 v Bratislave v priestoroch Alkany, kde pravidelne uvádza svoj muzikálový repertoár. Zároveň účinkuje aj v kultúrnych zariadeniach po celom Slovensku, najmä v DK Dúbravka v Bratislave.
Divadlo úspešne vystúpilo v Art-centre v Bridgwatri (Anglicko) s programom Step-show-muzikál a v Detskom divadle vo Viedni (Rakúsko) s muzikálom Pipi Dlhá Pančucha a Popoluška.
Medzi najúspešnejšie tituly patria muzikály určené deťom: Popoluška, Červená Čiapočka, Pipi Dlhá Pančucha, Čarodejník a strašidielka, Princezná Mrazonetka a Zakliati bratia. Pre mládež a dospelých sa s úspechom hrajú muzikály: Pomáda v Alkane, Zo života hmyzu, Jarné prebudenie, O láske trochu inak a Svet muzikálov.
Najväčší divácky úspech však doposiaľ zaznamenali veľké show programy ALKANY ako Vianočná show, Fašiangová show, Letná show, Step-show muzikál a profilový program Muzikálová show ALKANY.

divprofil2.jpg
 

 

 


 

webygroup

1037990

Úvodná stránka